Nowy trend urządzenie pokoju dziecka w naturalnych kolorach – boho styl

Nowy trend urządzenie pokoju dziecka w naturalnych kolorach – boho styl

Zrelaksowana, zabawna, z dużą ilością faktur i naturalnych kolorów – pokój dziecka w klimacie boho to dobry kierunek, a równocześnie świetny motyw będący dzisiaj bardzo gorącym trendem w aranżacji sypialni najmłodszych domowników. Jak wybrać dodatki do pokoju dziecka w stylu boho i wykorzystać ten trend jako inspirację w swoim domu?

Boho styl – czy będzie odpowiedni dla Twojego dziecka?

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć projektowanie pokoju dziecka i czujesz się przytłoczony dostępnymi opcjami, zacznij od porozmawiania właśnie z maluchem na temat kolorów, które im się podobają lub tematu, który może chcieć mieć w swoim najbliższym otoczeniu. Jeśli chodzi o maluszka w wieku, który jeszcze nie pozwala mu na takie dekoratorskie dyskusje – aranżacja pokoju dla dziecka w stylu boho będzie tym bardziej dobrym kierunkiem, z racji lekkości i neutralności, jaką wniesie do tej przestrzeni.

 

Dla ułatwienia – warto też wybrać jeden element jako centrum, wokół którego tworzy się całą resztę. Może to być lampka led dla dzieci, poduszka, dywan, tapeta, poszewka na kołdrę, albo tablica manipulacyjna w naturalnych kolorach. Wtedy to tylko kwestia połączenia mebli i wyposażenia, które pasują do tego konkretnego przedmiotu.

 

 

 

 

Jak urządzić pokój dziecka w stylu bohemy?

Przede wszystkim trzeba się starać o to, by stworzyć naprawdę relaksującą atmosferę w pokoju swojego dziecka – a inspirując się boho, to nie będzie trudne. Zacznij od neutralnej podstawie ze ścian i podłóg w kolorze złamanej bieli, a zawartość pokoju dziecka naprawdę robi wrażenie – nawet, jeśli postawisz tam wyłącznie na minimalistyczne zabawki

i subtelne dekoracje do pokoju dziecka. Na takim tle świetnie sprawdzi się też wspomniana wyżej tablica edukacyjna do pokoju dziecka, która oczywiście dodatkowo będzie niosła też całą gamę innych korzyści.

Dlaczego tablica manipulacyjna w naturalnych kolorach w boho pokoju dziecka?

  • świetnie pasuje do stylistyki bohemy,
  • pomaga rozwijać małą motorykę dziecka,
  • wspiera dziecięcą kreatywność.

 

Umieszczenie takiej tablicy w pokoju boho dodaje ciepła, a do tego lampka do pokoju dziecka i pościel z mieszanką wzorów i tekstur. To wszystko razem wzięte mocno pomoże ożywić ten pokój, ale cały czas utrzymując go w minimalistycznym klimacie boho. Jeśli zastanawiasz się jakie dodatki do pokoju dziecka wybrać, a pozwala na to miejsce, postaw też na wygodne krzesło. Może Ci zapewnić dobre miejsce do czytania, słuchania muzyki lub korzystania z Internetu, w czasie gdy maluch będzie odkrywać kolejne atrakcje, jakie ma dla niego wcześniej wybrana tablica edukacyjna dla dzieci. Do tego wszystkiego miękki, przytulny dywan – jako świetny sposób na połączenie kolorystyki.

O czym jeszcze pamiętać dobierając boho dekoracje do pokoju dziecka?

 

Już wiesz, jak urządzić pokój dziecka w klimacie boho. Zachęcamy do tego, aby szukać inspiracji wszędzie – wtedy pomysł na dodatki do pokoju dziecka może naprawdę wyróżnić królestwo malucha na tle innych i uczynić go najpiękniejszych tłem dla wspomnień z dzieciństwa. Tablica edukacyjna dla dzieci jako punkt wyjściowy będzie sprawdzać się doskonale, gdyż sama w sobie jest tak różnorodna i interesująca, że łatwo będzie od niej rozpocząwszy rozwijać dalszą koncepcję boho dziecięcej sypialni, oczywiście pamiętając, by zawsze przedkładać jakość i bezpieczeństwo ponad styl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X