Na co zwrócić uwagę przy doborze zabawki dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę przy doborze zabawki dla dziecka?

Wiele z nas zastanawia się jak wybrać idealną zabawkę dla dziecka. Na rynku istnieje ogrom produktów dla dzieci. Dobry wybór nie jest jest łatwy dlatego spieszmy z pomocą na co zwrócić szczególną uwagę.

# Edukacyjna

Przede wszystkim warto, aby zabawka dla naszej pociechy spełniała funkcje edukacyjną. Nie od dziś wiadomo że dzieci najwięcej uczą się podczas zabawy. Oprócz ogromu radości jaką dają im zabawki, nie są one tylko zwykłym wypełniaczem czasu, ale dobrze dobrane pozwalają zdobyć im wiele nowych umiejętności. Z pomocą naszej tablicy manipulacyjnej pociechy poznają kształty, wyćwiczą małą motorykę, nauczą się związku przyczynowo skutkowego i wiele więcej! Przy doborze zabawki dla dziecka należy pamiętać, że powinny być dostosowane do potrzeb dziecka oraz wspierać jego rozwój.

# Ciekawa

Co ważne warto, aby starczyła na dłużej i nie została rzucona w kąt po jednym dniu. Dlatego powinniśmy wybierać takie w których maluchy będą odkrywać coraz to nowe rzeczy. Tablica manipulacyjna świetnie sprawdzi się również w tym przypadku. Nasi mali odkrywcy najpierw zainteresują się obrotowymi zębatkami oraz kółkami różnego rozmiaru, następnie będą zafascynowani kolorowymi koralikami, a na końcu przejdą do trudniejszych rzeczy takich jak sortowanie kształtów, nauczą się obsługi zamka na klucz oraz wyćwiczą sprawność małych rączek.

# Bezpieczna

Kolejnym a zarazem najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo. Zwróćmy szczególną uwagę z czego stworzone są zabawki oraz czy spełniają wymogi bezpieczeństwa. Tablice manipulacyjne firmy Naanaa Wood zostały oznaczone Certyfikatem produkt przyjazny dziecku dzięki czemu mamy pewność że zostały szczegółowo przetestowana zarówno pod kątem jakości jak i również funkcjonalności. Farby użyte do produkcji tablic posiadają certyfikat bezpieczeństwa zabawek, sklejka posiada certyfikat CE oraz FSC co oznacza, że spełniają najwyższe standardy, a kształt tablicy został dodatkowo zaoblony w celu uniknięcia ostrych rogów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X