zabawki drewniane dla dzieci

Jakie rozwojowe zabawki dla dzieci wybrać?

zabawki drewniane dla dzieci

Zabawki rozwojowe dla dzieci nie są tylko przedmiotami, które mają je zająć i dać im rozrywkę. Są czymś więcej – uczą, bawią i wspomagają rozwój Twojego dziecka na wielu płaszczyznach. Jakie zabawki warto wybrać? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź!

Zabawka dla dziecka – najważniejsze bezpieczeństwo

Zabawka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Inne produkty są odpowiednie dla niemowląt, które dopiero uczą się panować nad własnym ciałem, a inne dla ruchliwych kilkulatków. Niezależnie jednak od wieku, zabawki rozwojowe muszą być bezpieczne dla dzieci. Najlepiej, jeżeli są wykonane z certyfikowanych materiałów i pozbawione małych, łatwych do połknięcia elementów.

Zabawki Naanaa wood spełniają te kryteria. Zrobione są z drewna i pomalowane bezpiecznymi farbami. Ponadto wszystkie elementy są solidnie przymocowane, by dziecko nie zdołało ich oderwać i wziąć do buzi. Posiadają certyfikat “Produkt przyjazny dziecku”, by dać Ci pewność, że zabawka, którą kupujesz jest bezpieczna.

kuchnia drewniana

Zabawka rozwojowa dla małego dziecka – tablica manipulacyjna

Tablice manipulacyjne to produkty składające się z wielu ruchomych elementów. Niektóre z nich wydają również dźwięki. Tablice są w stanie zająć dziecko, rozwijać jego ciekawość, a również logiczne myślenie. Odpowiednia zabawka edukacyjna powinna zaciekawić i skupić uwagę dziecka na dłużej. Jeśli ma wiele ruchomych elementów, które można przesuwać, pociągać czy naciskać, Twoja pociecha będzie nią zachwycona.

Ponadto idealna zabawka rozwojowa powinna również mieć w sobie coś z łamigłówki. Jeśli dziecko musi zastanowić się nad tym, w jaki sposób coś działa, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. W końcu możliwość manipulowania różnymi ruchomymi elementami, pozwala dziecku rozwijać małą motorykę

Zabawki drewniane – kuchnia i warsztat dla dzieci

Dzieci uczą się poprzez naśladownictwo, dlatego lubią bawić się w dom lub pracę. Własne w takich wypadkach idealną zabawką jest kuchnia lub warsztat dla dziecka. Pozwala bawić się w gotowanie lub majsterkowanie, naśladować dorosłych. Wykonane z drewna, solidne nie stracą na aktualności i mogą zostać odsprzedane lub oddane młodszym dzieciom. Do zestawu można dokupić drewniane warzywa do krojenia lub po prostu same warzywa.

Drewno jest materiałem trwałym, ponadczasowym i hipoalergicznym. Zabawki drewniane nie tylko nie zniszczą się tak szybko jak te, które zostały wykonane ze sztucznych materiałów, ale również nie stracą na aktualności. Są utrzymane w neutralnych, pastelowych kolorach i mogą służyć więcej niż jednemu pokoleniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X