drewniana tablica manipuloacyjna

Zabawki z drewna – dlaczego są lepsze od plastikowych?

Drewniana zabawka lepsza od plastikowej

Zabawki to podstawa dzieciństwa. To one pozwalają na wesołe spędzanie czasu, rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności manualnych. Ważne jednak, aby wybrać najlepsze zabawki nie tylko do wieku malucha, ale też celów wychowawczych. Jednymi z najbardziej zalecanych przez pedagogów są zabawki z drewna. Dowiedz się, jakie mają zalety!

Bezpieczeństwo i trwałość zabawek z drewna

Drewno jest materiałem naturalnym i bezpiecznym dla dzieci. Nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia, które często znajdują się w zabawkach plastikowych, takich jak BPA, ftalany czy PVC. Dzięki temu zabawki z drewna są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Ponadto nie mają żadnych ostrych elementów. Nasze zabawki są tworzone z pasją i dokładnością. Nie znajdziesz na nich ani jednej drzazgi. Ponadto drewno charakteryzuje się wysoką trwałością. Dzięki temu można je przekazywać z pokolenia na pokolenie.

drewniane zabawki

Zabawki z drewna a rozwój dziecka

Zabawki z drewna wymagają od dzieci większego wysiłku i skupienia niż zabawki plastikowe. Najmłodsi, którzy korzystają z drewnianych zabawek o wiele bardziej rozwijają wyobraźnię. Znajdujące się w naszym sklepie zabawki są skonstruowane w taki sposób, aby zachęcać najmłodszych do myślenia, poznawania, kreatywności. Sprawdź naszą ofertę!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X