Jak wybrać tablicę edukacyjną dla dziecka?

Jak wybrać tablicę edukacyjną dla dziecka?

Tablice edukacyjne są podstawą większości programów dla żłobków i przedszkoli opartych na metodzie Montessori. Jednak jeśli dowiesz się jak wybrać tablicę manipulacyjną dla dziecka – będziesz również mógł wprowadzić tę kapitalną pomoc dla jego rozwoju w domowym otoczeniu.

Jak wybrać tablicę sensoryczną dla dziecka?

Możesz wykonać taką tablicę samodzielnie, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Dzisiaj łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej można nabyć niedrogie pomoce edukacyjne prosto od producenta do użytku domowego. Naprawdę dobre tablice sensoryczne jak Tablica manipulacyjna średnia czysta sklejka ciemny róż są nieco droższe, ale w większości przypadków warte inwestycji.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaką tablicę edukacyjną dla dziecka wybrać zwróć uwagę na czynniki takie jak:

  • wielość zmysłów, do których się odnosi,
  • jakość i solidność wykonania,
  • bezpieczeństwo zastosowanych materiałów,
  • bezpieczeństwo wykończenia tablicy.

Każdy renomowany producent tablic edukacyjnych spełnia surowe kryteria i posiada niezbędne atesty, aby jego produkty były w ogóle dopuszczone do sprzedaży. Zatem – jeśli firma oferująca tablice nie zapewnia takiej jakości, nie ma sensu w ogóle zagłębiać się bardziej w jej ofertę.

Dlaczego w ogóle taka tablica to dobra inwestycja?

Poprzez odpowiednio zaprojektowane i wykonane tablice sensoryczne, dzieci uczą się używać wszelkiego rodzaju narzędzi. Dzieci uczą się, jak dobrze sobie radzić z ze swoją motoryką. W dzisiejszych czasach ma to tym większe znaczenie, bo niestety, ale współczesne dzieci dużo rzadziej bawią się na świeżym powietrzu. Kiedyś robiło się placki z błota, babki z piasku, pomagało rodzicom w prostych pracach ogrodowych – dzisiaj zbyt często umiejętności te ograniczone są do przesuwania palcem po tablecie. Tablice edukacyjne stanowią świetną alternatywę, zwłaszcza w niepogodę.

Takie narzędzie rozwija nie tylko drobne zdolności motoryczne, ale też dobrze wpływa na inne umiejętności dziecka, jak:

  • siła,
  • elastyczność,
  • koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Do tego warto dołożyć zrozumienie przestrzenne – czyli znaczenie pustego, pełnego, objętości, wagi, albo nawet umiejętności społeczne, językowe – dzieci (z innymi dziećmi, bądź rodzicami) bawią się razem przy stole, negocjują narzędzia do dzielenia się, wspólnie tworzą historię.

Warto się zainteresować tą pomocą edukacyjną, bo tabele sensoryczne są atrakcyjne dla osób w każdym wieku i dla wszystkich umiejętności. Każde dziecko może odnieść sukces, nawet maluchy, które mają problemy z przetwarzaniem sensorycznym, autyzmem lub ADHD.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X